Setkání ve Vidnavě

Setkání ve Vidnavě

Historicky druhé setkání klientů Charitní pečovatelské služby proběhlo ve čtvrtek 4. července 2019 v Domě partnerství  ve Vidnavě. Účast byla hojná, sešlo se 25 účastníků a to i díky zajištěnému odvozu pečovatelkami.

Přespávání na Muně

Přespávání na Muně

Letošní přespávání uživatelů Denního stacionáře Šimon bylo trošku netradiční – přespávalo se na skautské základně v bývalém vojenském prostoru MUNA v Mikulovicích a tentokrát už na konci června. Pozváni byli také rodiče a členové spolku Asociace rodičů a přátel zdravotně postižených dětí v ČR (klub „Handicapované děti Jesenicka"), kteří se však omluvili.

Petice za záchranu domácí zdravotní péče

Připojujeme se k petici za záchranu domácí zdravotní péče!

Podpořit nás svým podpisem můžete i vy. Podpisové archy jsou v Jeseníku k dispozici v knihkupectví Domeček a ve Zdravé kavárně. Nebo si je můžete stáhnout na odkazu níže.

Podepsat můžete i on-line výzvu, její podpis však nemá váhu podpisu na listinné petici a slouží jen podpůrně. 

Více informací k petiční akci.

Děkujeme!

Stacionář v Polsku

Stacionář v Polsku

Svět miniaturních stavebních památek z celého světa navštívili v pátek 21. června 2019 v rámci programu „Letem světem“ uživatelé a zaměstnanci Denního stacionáře Šimon. Zajeli se na něj podívat do nedalekého polského Klodzka, takže šlo vlastně o výlet do zahraničí.

Kuželka zůstala doma

Kuželka zůstala doma

Šestý ročník kuželkového turnaje pořádaného Domovem pokojného stáří sv. Hedviky ve Vidnavě sice po celou dobu doprovázel déšť, nikomu to však neubralo na dobré náladě a chuti soutěžit. Z vítězství se nakonec radovali domácí a tak putovní kuželka zůstala doma. 

Vychází prázdninové Okénko

2019-07-08 Titulní stranaV prázdninovém dvojčísle si můžete přečíst, jak jsme oslavili čtvrtstoletí, že pořád sháníme peníze na rekonstrukci Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku, jak v Charitním domě sv. Anežky využívají koncept Smyslové aktivizace, v jehož základním kurzu bylo proškoleno zhruba šedesát zaměstnanců domovů, a že kuželkový turnaj se na Domově pokojného stáří sv. Hedviky konal už po šesté. Inspirativní je určitě duchovní zamyšlení, stejně jako rozhovor s naší ekonomkou - účetní. Přejeme pěkné prázdninové počtení.

Okénko do Charity Jeseník - prázdniny 2019

Jak se třídí odpad

Jak se třídí odpad

Do celorepublikové akce „Ukliďme Česko“ se Denní stacionář Šimon zapojil po svém. Nejprve si uživatelé se zaměstnanci uklidili kolem stacionáře a poté šli na exkurzi do Technických služeb, aby zjistili, kde ty jejich posbírané odpadky skončily.

Oslavili jsme čtvrtstoletí Charity Jeseník

Oslavili jsme čtvrtstoletí Charity Jeseník

Dvacet pět let od založení Charity Jeseník sice bylo již v únoru, avšak velká oslava k tomuto výročí proběhla v úterý 11. června, kdy se v jesenickém kině Pohoda sešli zaměstnanci a pozvaní hosté Charity Jeseník, aby společně zavzpomínali nejen na začátky jejího působení na Jesenicku.

Poutníci z oblastních Charit i příznivci charitního díla se setkali v Mariahilf

Poutníci z oblastních Charit i příznivci charitního díla se setkali v Mariahilf

Na 200 poutníků z řad charitních pracovníků i příznivců charitního díla se připojilo 5. června 2019 k Diecézní pouti Charit v Mariahilf, aby načerpali duchovní vzpruhu do dalších dnů. 

Přečtěte si červnové Okénko

06-2019 Okénko CHJOkénko je tentokrát o setkávání. Za pár dní se sejdeme s našimi pozvanými hosty, abychom společně oslavili výročí Charity Jeseník. Nedávno jsme se rovněž sešli na pikniku ve Vlčicích, ale setkávají se také naši klienti s dětmi nebo i spolu navzájem. V červnu se také potkají všechny charity naší diecéze na blízkém poutním místě Maria Hilf. A v rozhovoru se můžete potkat s bývalým ředitelem Charity Jeseník Petrem Kučerkou, který zavzpomínal na své zdejší působení.

Přejeme vám příjemné počtení!

Okénko do Charity Jeseník - červen 2019