Aktuality

Denní stacionář Šimon je opět v provozu
5. června 2020 Z Charity Jeseník

Denní stacionář Šimon je opět v provozu

Denní stacionář Šimon se opět vrací k životu a uživatelé se po dlouhé době bez kamarádů mohou vrátit ke svým oblíbeným aktivitám, jako je třeba cvičení na balónech nebo trénování divadelního představení, které plánují zahrát v létě pro naše klienty na domovech.

Krásné počasí, dobrá nálada
3. června 2020 Z Charity Jeseník

Krásné počasí, dobrá nálada

Slunečných dnů si užívají v Domově pokojného stáří sv. Františka. Sadí nové květiny a zeleninu nebo jen v poklidu tráví čas venku v krásném počasí. K všeobecně dobré náladě přispívá i to, že klienty můžou konečně přijít navštívit jejich rodiny a blízcí. 

Vychází červnové Okénko do Charity Jeseník
31. května 2020 Z Charity Jeseník

Vychází červnové Okénko do Charity Jeseník

A o čem se v něm tentokrát dočtete?

Třeba o smyslové aktivizaci v Domově pokojného stáří sv. Františka nebo o plánované oslavě Dne otců a turnaji v kuželkách v Domově pokojného stáří sv. Hedviky. Najdete v něm také rozhovor s vedoucí Domácí zdravotní peče Radkou Trunečkovou a nebude chybět ani tradiční duchovní zamyšlení. 

Přejeme Vám příjemné počtení.     

Den matek ve Vidnavě
12. května 2020 Z Charity Jeseník

Den matek ve Vidnavě

Na Den matek, který v České republice slavíme druhou květnovou neděli, si na našich domovech ve Vidnavě připravili pro klientky malou oslavu a snažili se jim tento den co nejvíce zpříjemnit. 

Vychází květnové Okénko do Charity Jeseník
30. dubna 2020 Z Charity Jeseník

Vychází květnové Okénko do Charity Jeseník

V květnovém čísle Okénka do Charity Jeseník se dočtete třeba o tom, co pro naše klientky na domovech chystáme na Den matek, nebo jak se zaměstnancům ředitelství Charity Jeseník líbí práce z domova. Prohlédnout si můžete krásné fotografie z velikonočních svátků a nebude chybět ani rozhovor, ve kterém jsme se tentokrát dotazovali praktického bratra Domova pokojného stáří sv. Hedviky, Tomáše Bundila.  Přejeme Vám příjemné počtení.

Skvělá výpomoc ve Vidnavě
14. dubna 2020 Z Charity Jeseník

Skvělá výpomoc ve Vidnavě

Do našich domovů ve Vidnavě jezdí vypomáhat pracovnice Denního stacionáře Šimon paní Edita Koriťáková. A jde jí to tak dobře, že ji místní nechtějí pustit zpátky. Ale teď vážně. Edita je velká profesionálka, která v sobě má přirozený soucit a pochopení pro druhé a je naprosto úžasná v jednání s lidmi. I proto si ji jak klienti, tak i zaměstnanci ve Vidnavě tolik oblíbili.

Děkovný dopis
6. dubna 2020 Z Charity Jeseník

Děkovný dopis

Krásný děkovný dopis nám poslala pečovatelka Domova pokojného stáří sv. Františka paní Terezie Kučová. Děkuje za to, že ji bylo umožněno starat se doma o svého nemocného tatínka. My na oplátku paní Kučové děkujeme za její obětavost a úsilí a přejeme jí i jejímu tatínkovi do budoucna mnoho štěstí a hlavně pevné zdraví. 

Vychází dubnové Okénko do Charity Jeseník
2. dubna 2020 Z Charity Jeseník

Vychází dubnové Okénko do Charity Jeseník

V novém čísle Okénka do Charity Jeseník se dočtete třeba o tom, jak se pracovnice Charitní pečovatelské služby připravují na Velikonoce. Dále Vám přinášíme krásné fotografie pořízené u příležitosti oslav Mezinárodního dne žen v Domově pokojného stáří sv. Františka a také rozhovor s naší stálou uživatelkou a velmi talentovanou sportovkyní Kristinou Peleškovou. Věnovali jsme se i tématu koronaviru a bezpečnostních opatření na našich domovech. Na poslední straně najdete pozitivní duchovní zamyšlení. Přejeme Vám příjemné počtení.

Charita dělá vše pro to, aby zůstala nablízku potřebným
12. března 2020 Charita Česká republika

Charita dělá vše pro to, aby zůstala nablízku potřebným

Situace ve světě i u nás se v souvislosti s rizikem šíření koronaviru, který způsobuje onemocnění COVID-19, každý den mění.

Smyslová aktivizace ve stacionáři
9. března 2020 Z Charity Jeseník

Smyslová aktivizace ve stacionáři

Tři smyslové aktivizace proběhly během února také v Denním stacionáři Šimon. Potvrdilo se tak, že tento koncept je vhodný nejen pro seniory, ale také pro lidi s mentálním a kombinovaným postižením. Nabízí jim totiž to samé – aktivizaci založenou na smysluplných činnostech, uvědomění si svých kompetencí, prožitek radosti, ale hlavně přístup s úctou, respektem a láskou.