Aktuality

Říjnové Okénko nejen o stoletém výročí Charity
1. října 2022 Z Charity Jeseník

Říjnové Okénko nejen o stoletém výročí Charity

Říjnové Okénko je tu a jeho hlavním tématem je 100 let Charity Česká republika. Ovšem nezapomíná ani na dění v jednotlivých službách Charity Jeseník.

Připomněli jsme si Mezinárodní den Alzheimerovy choroby
23. září 2022 Z Charity Jeseník

Připomněli jsme si Mezinárodní den Alzheimerovy choroby

Připomenutí Mezinárodního dne Alzheimerovy choroby proběhlo na obou našich domovech, kde se klientům s tímto onemocněním věnují. V Domově pokojného stáří sv. Františka v Javorníku měli celou středu 21. září plnou aktivit, zpívání a tance. V Charitním domě sv. Anežky strávili čtvrteční dopoledne s aktivitami procvičujícími paměť a myšlení a na zpěv nakonec také přišla řada.

Přípravy na pouť
20. září 2022 Z Charity Jeseník

Přípravy na pouť

5. Charitní pouť se už blíží. Na střediscích už pomalu připravují nebo jen plánují pohoštění, domlouvá se vše potřebné a my se už na vás všechny těšíme.

Na návštěvě u paní učitelky
14. září 2022 Z Charity Jeseník

Na návštěvě u paní učitelky

Pokud jste měli se svým učitelem dobrý vztah, jste určitě rádi, když se potkáte a máte možnost prohodit alespoň pár vět. Uživatel stacionáře Tomáš má se svou bývalou učitelkou také pěkný vztah, a proto využil jejího pozvání ke společnému setkání a zavzpomínání.

Návštěva z města Jeseník
7. září 2022 Z Charity Jeseník

Návštěva z města Jeseník

V rámci projektu "Tady žiji" navštívila Denní stacionář Šimon starostka města Jeseník, Zdeňka Blišťanová, společně s vedoucím odboru sociálních věcí a zdravotnictví, Jiřím Kovalčíkem. Prohlédla si současné (provizorní) prostory, pozdravila se s uživateli a s některými si pak povídala o dění ve městě, zodpověděla několik všetečných otázek a sama se uživatelů poptala na jejich aktivity nejen ve stacionáři.

Na skok do Vlčic
1. září 2022 Z Charity Jeseník

Na skok do Vlčic

V Domově pokojného stáří sv. Františka stále rádi vzpomínají na dva roky strávené na zámečku ve Vlčicích. Rádi tedy využijí příležitosti se do Vlčic zajet podívat a projít si známá místa.

Je tu září a nové Okénko!
1. září 2022 Z Charity Jeseník

Je tu září a nové Okénko!

Začíná nový školní rok a my přinášíme po prázdninové pauze novinky z Charity Jeseník.

Smyslovka si našla nás
31. srpna 2022 Z Charity Jeseník

Smyslovka si našla nás

Rozhovor s ředitelkou Domova pro seniory Tovačov a lektorkou konceptu Smyslové aktivizace, Lenkou Olivovou, se nám celý do Okénka nevešel. Protože v něm ale zaznělo mnoho cenných informací, nabízíme vám na našich stránkách jeho nezkrácenou verzi. Věřím, že vás obohatí stejně, jako tu, která s paní Olivovou rozhovor vedla.

Návštěva nejen automobilových veteránů
22. srpna 2022 Z Charity Jeseník

Návštěva nejen automobilových veteránů

Velký zážitek měli v pátek 19. srpna klienti Domova pokojného stáří sv. Hedviky, kdy k nim zavítali nadšenci z Auto moto veterán klubu Česká Ves. Přivezli ukázat několik svých exemplářů, které klienti nejen obdivovali, ale také si do nich mohli sednout a zavzpomínat.

Na šachovém turnaji
17. srpna 2022 Z Charity Jeseník

Na šachovém turnaji

Podívat se na šachový turnaj s mezinárodní účastí si v úterý zašli uživatelé Denního stacionáře Šimon. Přijali tak pozvání jedné z pracovnic stacionáře, která je členkou pořádajícího Šachového klubu Jeseník a zároveň pomáhá s organizací akce.