Také na našich domovech se na dušičky vzpomíná na ty, co už nemohou být mezi námi. Letos počasí přálo a vzpomínkové chvíle mohly proběhnout venku.

V Domově pokojného stáří sv. Františka se ke vzpomínání na ty, kteří už nejsou mezi námi, sešli už v úterý 1. listopadu. V úterý totiž mají pravidelné mše a tak toho využili a i s Otcem Salagou uctili památku zemřelých na nádvoří domova. Společná modlitba a vzpomínka, chvilka zastavení s teplým čajem někoho trošku dojala, někomu pomohla překonat bolest. Krásně vyzdobenou studnu pak rozsvítily hořící svíce a někteří klienti se ještě večer dívali z okna, jak jim to tam svítí.
 
To v Domově pokojného stáří sv. Hedviky se na dušičky připravovali od začátku týdne. Jejich tradiční pietní místo uklidili, nazdobili a ke společnému vzpomínání se sešli ve středu 2. listopadu. Připravili také seznam jmen klientů, kteří domov během roku opustili a zavzpomínali na ně. Každý mohl pak na pietním místě zapálit svíčku nebo položit věneček. Společné posezení s teplým čajem a něčím dobrým k zakousnutí bylo příjemným zpestřením vzpomínkového odpoledne.