Velikonoční výrobky našich seniorů měly úspěch Zobrazit fotogalerii
25. dubna 2019 Z Charity Jeseník

Velikonoční výrobky našich seniorů měly úspěch

Velikonočního jarmarku ve Vidnavě se na Zelený čtvrtek 18. dubna zúčastnili se svými výrobky senioři z Domova pokojného stáří sv. Hedviky. Ukázka z jejich tvorby měla velký úspěch.

Zručnost klientů a také jejich trpělivost při výrobě jsou ohromující. Košíky z papíru, věnečky z proutí nebo ježci z přírodních materiálů, to vše nabídli na velikonočním jarmarku ve Vidnavě a z prodaných výrobků měli velkou radost. Avšak nejen oni, ale také všichni ti, kdo si jejich krásné výrobky odnesli domů.
 
O den později se ještě senioři z Domova pokojného stáří sv. Hedviky pustili do tradičního velikonočního barvení vajíček. Každý rok se v tuto dobu společně sejdou v jídelně a vzpomínají na dobu, kdy takto barvili vajíčka doma. A vždy si také při práci připomenou, které další tradice spojené s Velikonocemi u nich doma ještě probíhaly.
 
Také v dalších střediscích Charity Jeseník probíhaly již od března přípravy na jaro a Velikonoce. V Domově pokojného stáří sv. Františka se pustili do velikonoční výzdoby a připravili také pomlázky. Uživatelé Denního stacionáře Šimon nezůstali pozadu a týden před Velikonocemi společně s pracovnicemi upekli perníčky, stejně jako v Charitním domě sv. Anežky ve Vidnavě.