Na začátku září byla na návštěvě ve stacionáři starostka města Jeseník, Zdeňka Blišťanová, a pozvala uživatele na oplátku na radnici. Z návštěvy také uživatelům vyplynul zajímavý úkol, který paní starostce na konci září přinesli na radnici ukázat.

Když na začátku září přišla paní starostka Jeseníku, Zdeňka Blišťanová, v doprovodu vedoucího odboru sociálních věcí a zdravotnictví, Jiřího Kovalčíka, na domluvenou návštěvu stacionáře, nikdo nepředpokládal, jaký zajímavý úkol z toho pro uživatele vzejde a co díky této návštěvě uvidí. Jak jsme psali v předchozím článku o této návštěvě, dostala paní starostka od uživatelů spoustu otázek a jedna z nich se týkala kosmogramů před radnicí. Zjistili ale, že kosmogramů je po Jeseníku víc a pan Kovalčík přišel s nápadem, že by si to uživatelé mohli vzít jako výzvu a zbývající kosmogramy najít a vyfotit. A protože je paní starostka pozvala na návštěvu na radnici, slíbili, že splněný úkol na setkání přinesou. 
 
Na úkolu začali hned pracovat. Na internetu si našli, kde jsou zbývající kosmogramy a šli je vyfotit. S paní starostkou si pak domluvili termín návštěvy a vyfocené kosmogramy jí přinesli ukázat. Návštěva probíhala v příjemné atmosféře u výborného kapučína, které uživatelé dostali. Paní starostka zodpověděla Kristininu otázku ohledně vlajek v místnosti a pak si povídali o kosmogramech a plnění úkolu. Poté je paní starostka provedla radnicí. Mohli nahlédnout nejen do zasedací místnosti či obřadní síně, ale také do věže, až pod samotné hodiny, kam se běžní návštěvníci nedostanou.  
 
Děkujeme paní starostce za milé přijetí a zajímavou prohlídku radnice.