Ve Vlčicích je nádherný park. Je to místo, kde se mohou lidé procházet, číst si, jen tak sedět a poslouchat a většinou nepotkají živáčka. V sobotu 18. května však bylo v parku rušno. Sešli se zde totiž obyvatelé Vlčic a blízkého okolí na prvním společném pikniku.

Na přípravě a svolání prvního pikniku ve vlčickém zámeckém parku se podílelo hned několik subjektů a organizací – mezi nimi právě také Charita Jeseník a její Domov pokojného stáří sv. Františka, který v současné době ve Vlčicích sídlí.
 
Ve vlčickém komunitním centru napekly ženy tvarohové koláčky, které se pak na pikniku rozdávaly. V Domově pokojného stáří sv. Františka připravili klienti s pracovníky slané česnekové tyčinky a místní obyvatelé pak přinesli řízečky, saláty, jahodové a rebarborové koláče, cibulové tyčinky, chlebíčky, mnoho druhů jednohubek a sušenek. Příjemnou atmosféru podpořilo popíjení kávy, domácího piva nebo kombuchy. Někteří nepohrdli ani likérem nebo slivovičkou.
 
Děti, kterých bylo to odpoledne v parku opravdu hodně, balancovaly na slackline, hrály badminton, válely se v duhovém tunelu nebo si hrály se spoustou her a hlavolamů z Lesní školky Duhovka. Celý ten barevný mumraj sledovali senioři z Domova, kterých se tu také sešlo hodně. Především při pohledu na dovádějící děti vypadali nadmíru spokojeně. Lidé se procházeli, posedávali na dekách, vytvářeli diskutující hloučky a vychutnávali teplé sluneční paprsky, které po tak studeném týdnu, který pikniku předcházel, vypadaly skoro neuvěřitelně.