Oslava Mezinárodního dne seniorů Zobrazit fotogalerii
6. října 2022 Z Charity Jeseník

Oslava Mezinárodního dne seniorů

Mezinárodní den seniorů si v Domově pokojného stáří sv. Hedviky připomněli v úterý 4. října trošku netradiční akcí. Zaplněná společenská místnost byla plna zpěvu, smíchu a spokojenosti.

I když se Mezinárodní den seniorů slaví 1. října, v Charitě Jeseník byl ten den věnovaný 5. Charitní pouti a tak se oslava v Domově pokojného stáří sv. Hedviky přesunula na úterý 4. října. Každý klient dostal pozvánku na společné setkání ve společenské místnosti domova a tam také pamětní list s poděkováním za celoživotní zásluhy.
 
Setkání bylo velmi veselé, jak o tom napsala aktivizační pracovnice, paní Markéta Kubalová: „Připili jsme si sklenkou vínka, zazpívali si a před vylosováním si ceny z dárkového stolu měl každý z klientů mimicky, pantomimou, zvoláním nebo třeba úryvkem básně něco předvést tak, aby ostatní klienti po něm zopakovali.  Kolik zábavných momentů a upřímného zasmání z toho vzešlo, si snad dokážete představit. Posléze tento klient vylosoval z klobouku dalšího z klientů, že se opravdu dostalo na všechny. Jak uvedl klient naší odlehčovací služby pan Jan: ‚Nikdy jsem na podobné akci nebyl a jsem tak nadšený, že jsem dostal pozvání a děkuji! Praktický dáreček v podobě hliněného korbele na pivko mi bude krásnou vzpomínkou.‘ Po skončení této události jsme my z personálu dostali  mnoho objetí a polibků od klientů, které bylo zase nám obrovským poděkováním a potěšením.“
 
Dárky do slosování vyráběli klienti v aktivizační dílně, některé pak věnovali přátelé a sympatizanti domova.