Oslava květin a ženské krásy Zobrazit fotogalerii
27. června 2021 Z Charity Jeseník

Oslava květin a ženské krásy

V Domově pokojného stáří sv. Františka uspořádali 22. června velkou zahradní slavnost spojenou s módní přehlídkou. Květinami byl vyzdobený celý dvůr, rozkvetlá byla přilehlá zahrada a krásné byly ženy, které se prošly po pomyslném přehlídkovém molu.

"Zrovna na ten den hlásili déšť, takže byli všichni napjatí, jak to dopadne, ale nakonec bylo úplně ideální počasí,“ říká aktivizační pracovnice a moderátorka celého odpoledne Jana Nepožitková. „Máme nádhernou zahradu a chtěli bychom ji také ukázat návštěvám zvenčí. Oslovili jsme tedy rodinné příslušníky, pozvali jsme všechny zaměstnance a jejich děti, kteří za dodržení všech hygienických předpisů dělali našim klientům společnost.“  

Módní přehlídka probíhala na nádvoří u studny a postaraly se o ni čtyři dvojice – vždy klientka s klíčovou pracovnicí si připravily společný model a prošly se na pomyslném molu před tříčlennou porotou. Svou chvilku slávy a pozornost všech si užily dvě dámy na promenádě s pejskem ve slavných Karlových Varech, dvě nevěsty, moderní praktické ženy a návštěva ze zahraničí – Peruánka a žena v šatech od španělského návrháře. Krásnou atmosféru dokreslil pan Libor Mareček, který zahrál na kytaru a mnozí si s ním i zazpívali. Paní Ana Maria Filo ohromila všechny nejen pravým peruánským krojem, ale i tradičním tancem. Pro děti byly na zahradě připraveny atrakce – kuželky, minigolf a šipky. Běhaly po zahradě a klienti tak mohli v kliedu pozorovat všechno to hemžení kolem a vychutnávat bohaté občerstvení, které připravily pracovnice domova.