V rámci projektu "Tady žiji" navštívila Denní stacionář Šimon starostka města Jeseník, Zdeňka Blišťanová, společně s vedoucím odboru sociálních věcí a zdravotnictví, Jiřím Kovalčíkem. Prohlédla si současné (provizorní) prostory, pozdravila se s uživateli a s některými si pak povídala o dění ve městě, zodpověděla několik všetečných otázek a sama se uživatelů poptala na jejich aktivity nejen ve stacionáři.

Středa 7. září byla v Denním stacionáři Šimon rušným dnem. Ale ten měla také jejich návštěva, starostka města Jeseník, Zděňka Blišťanová. Přijala pozvání v rámci projektu stacionáře „Tady žiji“, kdy se uživatelé seznamují s městy a obcemi v okolí a především těmi, odkud sami pochází a přišla v doprovodu vedoucího odboru sociálních věcí a zdravotnictví, Jiřího Kovalčíka.
 
Vedoucí stacionáře je nejprve provedla současnými prostory, kde se paní starostka pozdravila se všemi uživateli v jednotlivých skupinách, zajímala se, co koho baví, a pak si s některými poseděla a zodpověděla zvídavé dotazy. „My jsme si připravili pár otázek. No pár,“ smál se Tomáš nad popsaným papírem. „Není to celé lejstro, jenom víc než půlka,“ pobavil všechny. A padaly dotazy na nové projekty, plánovanou výstavbu a rekonstrukce, na předvolební kampaň, na zajištění dopravy v rámci Jesenicka, jestli má paní starostka úřední hodiny, ale třeba i na kosmogramy před radnicí (Tomáš s Kristinou je i vyfotili). A protože se dozvěděli, že kosmogramů je v rámci Jeseníku víc, přišel pan Kovalčík s nápadem: „Tom to může mít jako výzvu, vyhledat si je na internetu a třeba je obejít a s Kristinou ty další vyfotit.“ To všechny nadchlo, a protože si domluvili návštěvu radnice (a možná budou moci nahlédnout i do věže radnice), slíbili, že splněný úkol na setkání přinesou.
 
Paní starostka také pozvala uživatele na probíhající akci na náměstí, kde Městská policie slavila 30 let, kam se uživatelé chystali a těšili. Darovala stacionáři publikaci o životě Jana Krejčího, významného jesenického občana, a knihu „Čti Jeseníky“, kterou Tomáš hned šel ukázat do vedlejší skupiny, kam chodí různé zajímavosti předčítat.
 
Touto cestou děkujeme za příjemné setkání a těšíme se na návštěvu na radnici.