V Domově pokojného stáří sv. Františka proběhlo v červenci a srpnu několik prázdninových výletů. Pracovníci vyvezli klienty na nedaleká místa v okolí a navštívili zajímavé akce. 

Pracovníci domova již upustili od velkých výletů s mnoha klienty najednou.  Osvědčily se malé skupinky, kdy je dost času na povídání a vše plyne přirozeně. Přesuny jim usnadňuje auto s výsuvnou přední sedačkou, které je velice komfortní pro imobilní klienty i pracovníky.

Zajímavé destinace jde ale najít i přímo v Javorníku. Pan Janko, nadšený hodinář amatér navštívil v červenci věž zámku Jánský vrch a prohlédl si zblízka velký hodinový stroj. Zkoumal ho dlouho a pečlivě a nemohl se odtrhnout ani od krásného rozhledu na Javorník a okolí. Pan Vratislav se svou klíčovou pracovnicí prozkoumal po mnoha letech v zahradu Psychiatrické nemocnice  v Bílé Vodě, kam se už dlouho toužil podívat. V srpnu pak spolu obdivovali veterány na výstavě Moto tour Javorník.

Ženy si pak udělaly dámskou jízdu na kávičku a dort do krásné secesní Tančírny v lesích Račího údolí. Paní Helena to místo miluje a ráda se tam vrací. Pan Jaromír zase vždy rád trávil čas v lese a tak spolu s panem Janem a pracovnicemi vyrazili po lesních cestách k památečnímu dubu a jindy zase s panem Milanem k rybníku v Černé Vodě, kde si udělali oheň a upekli špekáčky.

Výlety nemusí být daleké a okázalé s velkou organizací.  Je pěkné, když jsou zážitky šité opravdu na míru, aby si klient užil mimořádný den tak, jak mu to dělá radost.