Zatímco Tříkrálová sbírka je v plném proudu a pokladničky se díky všem ochotným lidem pomalu plní, do Jeseníku zavítala v pondělí 7. ledna velmi vzácná královská návštěva.

Tři králové se v tento den vydali na Městský úřad Jeseník koledovat k paní starostce a místostarostům a dále také na IPOS nebo Policii České republiky. Lidé jsou zvyklí na tříkrálové skupinky složené z menších koledníků, tato skupinka se však vymykala. Koledovat totiž vyrazili jesenický děkan P. Stanislav Kotlář, Václav Dvořák ml. a Václav Tschulik. „Něco takového proběhlo v Jeseníku úplně poprvé, ale máme zatím jen kladné ohlasy. Proto takové koledování uspořádáme v příštím roce určitě znovu,“ doplnila koordinátorka Tříkrálové sbírky na Jesenicku Hana Sychrová.
 
„My tři králové jdeme k vám…,“ zpívali stejně poctivě jako ostatní menší koledníci a všem tak popřáli do nového roku. Setkání s touto tříkrálovou skupinkou vykouzlilo opravdu každému úsměv na tváři. Pokladnička těchto koledníků se za celé dopoledne zaplnila. A stejně jako v případě ostatních pokladniček, také tato vykoledovaná částka bude využita na rekonstrukci Domova pokojného stáří sv. Františka v Javorníku.