Bílý únor v Denním stacionáři Šimon Zobrazit fotogalerii
26. února 2021 Z Charity Jeseník

Bílý únor v Denním stacionáři Šimon

Tématickou barvou měsíce února byla v Denním stacionáři Šimon barva bílá. A tak se ve středu 24. února sešli v bílém a vyráběli bílé šumivé bomby do koupele.  

V první skupině proběhlo nejprve tradiční ranní cvičení a pak se povídalo o bílé barvě měsíce. Co je kolem nás v přírodě bílého, jaká zvířata nebo rostliny jsou bílé, jaké znají bílé potraviny apod. A nezapomněli ani na únorové pranostiky. Výrobou bomby do koupele se inspirovali v knize Nové přírodovědné hry a byla to velká legrace - v obou skupinách. Ve druhé skupině si k výrobě pouštěli i písničky, kde hrála bílá barva nějakou roli (např. notoricky známá "Bílá, bílá..." z Večerníčku o včelích medvídcích).
Na výrobu bomby potřebovali škrob, kyselinu citronovou, sodu, rostlinný olej, vonný esenciální olejíček a formičky. Uživatelé suchou směs promíchali, potom přidali pár kapek oleje, který jim nejvíce voněl, a hmotou naplnili silikonové formičky. Vonné olejíčky provoněly celý stacionář a až se hmota na bomby pěkně uleží, užijí si její vůni uživatelé doma při koupeli.