Výlet do lázní

Výlet do lázní

Pracovnice Denního stacionáře Šimon se společně s několika klienty vydaly v pátek 8. června na malý výlet do blízkých Priessnitzových lázní. Počasí jim přálo a tak si všichni malý výlet užili.

Původně si pracovnice naplánovali výlet do nedalekých Zlatorudných mlýnů, ale nakonec z důvodu nevyhovujícího terénu pro vozíčkáře došlo ke změně. A tak se společně v pátek 8. 6. 2018 dopoledne rozjeli autem stacionáře do jesenických lázní.
První zastávka byla u jezírka, kde došlo na malé občerstvení. Pak pokračovali přes vodotrysk k altánku až na kolonádu, kde se všichni osvěžili u Českého pramene čerstvou vodou.
Na zpáteční cestě byla před hlavní budovou Priessnitzových lázní pro naše uživatele nejzajímavější zastávka a to u vláčku „Lázeňáčku“. Pan řidič zazvonil pětkrát na zvonek v lokomotivě, čímž udělal našim mladým uživatelům velikou radost.
Výletníci si pak sedli pod velký kaštan a vychutnali si dozlatova upečené hranolky. A pak už zase všichni jeli zpátky do stacionáře, bohatší o příjemně strávený čas v krásném prostředí.
 
IMG_1091