Flanelové košile, extravagantní brýle, zmijovky, paruky účesů z 20. let minulého století nebo staré hity Michala Davida. To je malý výčet věcí, které byly k vidění ve středu 19. února v Denním stacionáři Šimon. Uspořádali zde maškarní rej s názvem „Zpátky v čase“, díky němuž se zaměstnanci a uživatelé na jedno dopoledne přenesli do dávných let minulého století.

Akce se měli zúčastnit i senioři z Denního stacionáře Centra sociálních služeb Jeseník. Ti ale byli nuceni svou účast zrušit ze zdravotních důvodů. I přesto se ale sešla početná skupinka „navrátivších v čase“, která si mohla užít například tombolu, vědomostní kvíz nebo občerstvení, které připravili uživatelé Denního stacionáře Šimon v rámci Pracovní terapie. 

Vědomostní kvíz byl velmi zajímavý a soutěžící při něm odpovídali na zapeklité otázky z historie nebo se snažili přijít, k čemu sloužily starodávné předměty, které do soutěže zapůjčili zaměstnanci stacionáře. Mezi těmito předměty byla například dřevěná vanička používaná k výrobě másla nebo horské slunce, které bylo velmi rozšířené v 70. a 80. letech minulého století. 

Po kvízu přišla na řadu tombola, ve které každý vyhrál nějakou malou pozornost. Ceny byly výhercům prezentovány vtipnou formou. Například jeden ze soutěžících vyhrál zájezd do Tater, v taštičce ale ke svému údivu našel jen Tatranku. Nebo jiný z výherců se mohl těšit z perličkové koupele, která se ale skládala jen z balíčku fazolí. I když nikdo asi nevyhrál přesně to, co očekával, ceny udělaly všem radost a díky jejich vtipné formě náramně pobavily všechny zúčastněné.

Na závěr celé akce si ještě někteří zatancovali na některou ze známých českých písní a poté už se všichni odebrali k obědu. V Denním stacionáři Šimon si udělali pohodové dopoledne, při kterém se dozvěděli i něco z historie a hlavně se dobře pobavili.