Už se těšíme na příští ročník Dne jablek Zobrazit fotogalerii
24. října 2022 Z Charity Jeseník

Už se těšíme na příští ročník Dne jablek

Na Den jablek, úrody a hojnosti ve Vlčicích se letos těšili nejen klienti Domova pokojného stáří sv. Františka. Program byl bohatý a dobrot k ochutnání či zakoupení bylo plno. Není divu, že si to zástupci domova ve Vlčicích výborně užili.

Jak jsme psali v jednom z předchozích článků, na Den jablek se klienti Domova pokojného stáří sv. Františka náležitě připravili. Nasušené bylinky a hřiby, naloupané ořechy, uvařená povidla, přesnídávky, rýmovníkový sirup… Prostě spousta dobrot, které buď hned sníte či budete pít, nebo je využijete v kuchyni. A i když podobné věci nabízeli i jinde, cestu k jejich stánku si našla spousta lidí.
 
Letos se ale domov zapojil i do soutěže o jablko roku nebo do tipovací soutěže ohledně počtu semínek dýně ve sklenici. Tipovali sto, ale bylo tam 145. Do tomboly věnovali velkou sklenici naloupaných a pytel neloupaných ořechů, což byla krásná cena. Ochutnali dobroty, které nabízeli ostatní prodejci, a s obdivem sledovali vystoupení swingujících tanečníků. Den si prostě nádherně užili a nevadilo ani pár kapek deště, které občas spadlo.
 
Velké poděkování patří zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům za pomoc na akci a samozřejmě pořadatelům za možnost se zúčastnit.