Připomněli jsme si sv. Anežku Zobrazit fotogalerii
18. listopadu 2022 Z Charity Jeseník

Připomněli jsme si sv. Anežku

Svou patronku v Charitním domě sv. Anežky oslavili s menším zpožděním. Oslava byla spíše komorního rázu, domov zaměřený na lidi s Alzheimerovou chorobou a stařeckou demencí nedisponuje prostory pro větší akce. O to milejší setkání to bylo.

Oslavy našich patronů začínají již tradičně mší svatou. Tu celebroval Otec Miroslav Kadlec, který krátce připomněl život sv. Anežky, která mohla žít v blahobytu, vždyť byla královská dcera, ale ona si zvolila život v chudobě a službě Kristu. A že také my máme možnost volby – můžeme být sebestřední, nebo budeme pečovat o druhé. "A někdy také trošku sami o sebe," dodal Otec Miroslav. Dále v kázání zmínil, že i když máme své starosti, své těžké chvíle, je dobré se někdy na vše podívat očima andělů, třeba jen na chvíli. "Pak najednou už nevidíme jen tu svoji práci a péči, ale vidíme pána Ježíše, a že cokoliv jsme udělali pro nejposlednějšího z jeho bratří, pro něj jsme udělali," řekl. Připomněl také velkou potřebu odpuštění a milosrdenství. Na konci se opět vrátil ke sv. Anežce a k její péči o chudé. "U každého byla do té doby, dokud neuviděla jeho nesmrtelnou duši. A když uviděla, že ta nesmrtelná duše je v Boží náručí, veselá, radostná, že všechno je v pořádku a že to tělo může v klidu odejít z tohoto světa, protože ta duše skončí v Božím království a ne v pekle, tehdy ona dokonala svoji práci," řekl Otec Miroslav s tím, že je dobré se podívat, jak je na tom má nesmrtelná duše a udělat všechno pro to, aby ta moje duše byla v pořádku. Pak požehnal všem přítomným a také požehnal prostory celé služby.
 
Následné společné posezení a povídání u výborné rolády z naší Vývařovny AVE a slaných pochutin připravených zaměstnanci služby, bylo milým zpříjemněním středečního odpoledne. Někdo si dal trošku vaječného koňaku, někdo jen kávu nebo čaj. Venku se výrazně ochladilo, brzy se začalo stmívat a tak se hosté pomalu začali sbírat k odchodu. Domácí si ještě poseděli a nechali v sobě doznít kázání Otce Miroslava i odkaz sv. Anežky.