Den matek ve Vidnavě Zobrazit fotogalerii
12. května 2020 Z Charity Jeseník

Den matek ve Vidnavě

Na Den matek, který v České republice slavíme druhou květnovou neděli, si na našich domovech ve Vidnavě připravili pro klientky malou oslavu a snažili se jim tento den co nejvíce zpříjemnit. 

Na oslavy se začali připravovat v dílnách Domova pokojného stáří sv. Hedviky, kde klienti pekli linecká srdíčka a muži potom vyráběli malé dárkové balíčky, které rozdávali ženám přesně na Den matek v neděli 10. května. Pro zpříjemnění atmosféry si domovy navíc krásně vyzdobili květinami. 

Oslava samotná proběhla v Domově pokojného stáří sv. Hedviky v pondělí 11. května. Zaměstnanci i klienti využili nádherného počasí a trávili tento den na místní zahradě. V příjemné atmosféře si zde zazpívali, zahráli na harmoniku, a k tomu si pochutnali na výborných špekáčcích, které pro všechny zúčastněné opekli pánové gentlemani z řad klientů. 

V Charitním domě sv. Anežky rozdělili oslavu do dvou dnů, aby se mohli věnovat každé klientce individuálně. Svým klientkám dopřáli například masáže a muzikoterapii nebo se s nimi bavili o jejich oblíbených tématech. 

Je krásné, že i v této složité době našli naši zaměstnanci čas a sílu na to, aby svým klientům a klientkám připravili krásný program a zlepšili tak náladu na domovech. A podle ohlasů se jim to povedlo na jedničku.