2021-06 Sázení a přesazování Zobrazit fotogalerii
3. června 2021 Z Charity Jeseník

2021-06 Sázení a přesazování

Charitní domovy pokojného stáří v Javorníku i ve Vidnavě mají krásné zahrady, které nabízejí klid pro odpočinek a relaxaci, ale jsou tu i pro ty, kteří ještě mají chuť a sílu zahradničit.

Zmrzlí muži nás letos potrápili, ale na začátku června už může ven všechno, co si v domovech od jara předpěstovali. Na zahradě ve Vidnavě tak každý rok ubude kousíček trávníku a přibývají malé záhonky. Žijí zde i klienti, kteří mají dost síly k porytí záhonu a mohou ohnout záda, aby jej osadili. Letos vznikl nový záhonek u zídky, kde se bude určitě dobře dařit rajčatům. Kromě výborného tělocviku tak k práci na zahradě motivuje i vidina úrody. 

Těm, kteří už záda neohnou, slouží v Javorníku vyvýšené záhony. Jsou umístěny podél cestiček v zahradě, takže jsou pohodlně dostupné i vozíčkářům. Letos se mohou těšit na úrodu bylinek, rajčat i jahod. Někdy je potřeba přesadit i pokojové kytky, jako například fialky. Jak je vidět na fotografiích, i z toho se může stát příjemná a smysluplná aktivita na vozíčku, pokud je vše potřebné po ruce.