Na návštěvě v Domově důchodců ve Zlatých Horách

Na návštěvě v Domově důchodců ve Zlatých Horách

Celkem šest zástupců z řad zaměstnanců i obyvatel charitních domovů z Vidnavy se u příležitosti oslav 20 let od vzniku Domova důchodců ve Zlatých Horách vydalo do Zlatých Hor na přátelskou návštěvu.

Při vstupu do domova nás zaměstnanci domova přivítali koláčky a lákavě vypadajícími lineckými kytičkami ozdobně zabalenými v celofánu. Byli jsme zavedeni do vyzdobené společenské místnosti, kde bylo připraveno výborné občerstvení. Po proslovu paní ředitelky domova Bc. Zdeňky Macháčkové a představení hostů, jsme se vydali na komentovanou prohlídku domova. Moc se nám líbilo vybavení domova, polohovací postele, nové sociální zařízení pokojů, společenská místnost nebo místnost, kde probíhá ergoterapie. Tady jsme si mohli vybrat ze spousty různých zajímavých výrobků, jako například kloboučků na jehly, dóziček ve tvaru jablka, které byly vyrobeny z PET lahví…

Poté jsme již spěchali na slíbené hudební vystoupení a na krásnou taneční vsuvku dětí z místní základní školy. Díky pěknému počasí, které jen sem tam plašil šedý mrak, bylo možné posedět i na pergole, kde hráli Oškerovci, grilovaly se klobásky, zpívalo se a dokonce i tancovalo.

Byli jsme zahrnuti milou péčí a na závěr jsme dostali na památku drobné dárečky. Velmi se nám návštěva líbila a těšíme se, že přijatou péči budeme moci oplatit na našem dnu otevřených dveří. 

Alena Obidová
koordinátorka služby v CHD sv. Anežky